Nový Land Cruiser

Naďalej bezkonkurenčný

Spotreba
od

7.2

l/100 km

Výkon
do

177

k

Rýchlosť
do

175

km/h

Sedadlá
do

7

s.

Dolů

Systémy pre jazdu v teréne

  • Asistent pre schádzanie príkrych svahov (DAC)
  • Systém Crawl Control pre jazdu s nízkou konštantnou rýchlosťou
  • Systém aktívneho riadenia trakcie (A-TRC)
  • Asistent rozjazdu do kopca (HAC)
Kineticko-dynamický systém zavesenia (KDSS)
KDSS

Kineticko-dynamický systém zavesenia (KDSS)
Elektronicky riadená sústava zavesenia ponúka maximálne záberové schopnosti v teréne. KDSS pri jazde mimo spevnené cesty odpája stabilizátor a rozširuje celkový rozsah opruženia kolies. Kolesá Land Cruiseru tak silnejšie priľnú k podkladu a zaistia dokonalé záberové schopnosti vozidla aj v tom najnáročnejšom teréne.

Monitor typu terénu so 4 kamerami
Multi-terrain Monitor

Monitor typu terénu so 4 kamerami
Systém pomocou štyroch kamier sleduje okolie vozidla s cieľom zamedziť prípadnému nebezpečenstvu. Na displeji v interiéri Land Cruiseru je zachytené panoramatické zobrazenie 360° z pohľadu štyroch vonkajších kamier. Pohľad na okolie vozidla sa zobrazí ihneď po stlačení tlačidla na volante.

Volič typu terénu MTS – výber typu povrchu
Multi-terrain Select

Volič typu terénu MTS – výber typu povrchu
Po zošliapnutí plynového pedálu sa automaticky reguluje výkon vozidla, intenzita brzdenia a systém riadenia trakcie v závislosti od terénnych podmienok v záujme čo najlepších záberových schopností a kontroly. Je možné vyberať zo šiestich režimov pre rôzne terény.

Zobrazovanie náklonu karosérie
Body Angle Display

Zobrazovanie náklonu karosérie
Pri jazde v teréne môže vodič kedykoľvek sledovať uhol náklonu karosérie. Na multi-funkčnom displeji sa zobrazuje presná poloha Land Cruiseru voči podkladu, vrátane pomocných symbolov.

Stúpanie do svahu
 

Stúpanie do svahu
Jazda v teréne si často žiada stúpanie do prudkých svahov. Land Cruiser také situácie zvláda bez zaváhania a jednoducho zdolá i kopce so sklonom až 42 stupňov.

Systém ABS pre rôzne druhy terénu
Multi-terrain ABS

Systém ABS pre rôzne druhy terénu
Keď vodič aktivuje volič typu terénu MTS, systém ABS pre rôzne druhy terénu automaticky rozpozná typ povrchu, aby bolo brzdenie čo najúčinnejšie.

Naše zásady elektronického súkromia

Používame súbory cookies na našich stránkach, aby sme vám mohli poskytnúť lepšie služby. Ak ste s týmto spokojný, používajte naďalej túto stánku normálne, alebo zistite ako upraviť súbory cookies.

Toyota Reliability No.1

Toyota

SVETOVÁ

ZNAČKA Č.1

Jednotka

v spoľahlivosti

TÜV Report 2016

Zistite viac